اطلاعات توریستی دبی

امارات متحده عربی( دبی ) نام کشوری عربی است در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان، در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده‌است. محدوده امارات متحده عربی ( دبی ) از شمال وشمال غربی خلیج فارس وکشور قطر، از جنوب وغرب عربستان سعودی ، واز سمت جنوب شرقی به سلطنت عمان محدود می‌شود.

وجه تسمیت
تسمیت این کشور بنام «امارات» از آنجاست که پس از تشکیل اتحادیه هفت امارت امیرنشین تأسیس شده‌است، امارات هفت‌گانهٔ که دولت امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند به شرح زیر است:
ابوظبی
دبی
شارجه
عجمان
ام‌القوین
رأس‌الخیمه
فجیره

این کشور در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی تأسیس شده‌است. قبل از تأسیس دولت اتحاد امارات متحده عربی، این منطقه «امارات متـصالحه» نام داشته‌است، همچنین امارات ساحل عمان نیز نامیده شده‌است.

تور مسافرتی دبی

 

 

 

 

 

بنیانگذار امارات متحده عربی
موسس این حکومت شیخ زاید بوده که به همکاری شیخ راشد به تأسیس این اتحاد همت گماردند. پس در گذشت مؤسس دولت اتحاد امارات ،رئیس حکومت امارات در سال ۲۰۰۵ (میلادی) شیخ خلیفه و نایب رئیس و نخست وزیر آن شیخ محمد حاکم دبی هستند.

واحه العین
شهر العین یا (واحه العین) از شهرهای معروف امارات است که تحت امارت ابوظبی است. همچنین امارات در شرق خود خانواده مهمی با نام شحوح دارد.

 

پارک جمیرا دبی

پارک جمیرا

پارک ساحلی جمیرا در حدود ۱۲ هکتار وسعت دارد که در خیابان ساحلی جمیرا واقع گردیده‌است. این پارک بسیار زیبا دارای محبوبیت زیادی می‌باشد. دریای لاجوردی، درختان نخل، یک ساحل طویل و باریک، باغ‌ها و چمنزارهای زیبا و وسیع، محیط دلپذیری را برای گردشگران بوجود آورده‌است.  زمین مخصوص والیبال و کیوسک‌های فروش غذا ونوشیدنی از دیگر امکانات این پارک می‌باشند. در ضمن نیروهای نجات غریق  از ساعت ۸ صبح تا ۱۸  در کنار ساحل حضور دارند.  دوچرخه سواری و اسکیت در این پارک مجاز نمی باشد و روزهای شنبه اختصاص به خانمها و کودکان زیر ۵ سال  دارد.

 

لیست قیمت های بروز شده تور دبی را میتوانید از اینجا دریافت کنید.

 

 

پاسخ دهید